Userpic

knowledgeresearcherr
Traveller
12 comments

Posted 1 year ago

تحصیل در کانادا
بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در کشور کانادا قرار دارند. دانشگاه های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا در کشور کانادا در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. شما برای مهاجرت به این کشور نیاز به اخذ ویزا تحصیلی دارید. همچنین مدرک زبان انگلیسی تان باید آیلتس 6 به بالا باشد. برای ساده تر شدن اخذ ویزا باید مدارکی را اعم از نمره زبان بالا در همه مقاطع، معرفی نامه از 2 استاد که مورد تایید کانادا هستند، ارائه مقالات معتبر و داشتن توانایی مالی برای یک سال زندگی در کانادا را دارا باشید. به علاوه شما باید مدارکی را داشته باشید که اثبات کند پس از پایان تحصیل به کشور خود باز میگردید.

مزایای تحصیل در کانادا
مهاجرت تحصیلی به کانادا مزیت های زیادی را با خود به همراه دارد که عبارت است از:

شهریه مناسب دانشگاه ها نسبت به کشور های انگلیس و استرالیا و آمریکا
کیفیت آموزشی بالا در دانشگاه ها
دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل به کار پاره وقت نیز مشغول شوند
یکی از شرایط اخذ اقامت دائم کانادا، تحصیل در این کشور است
پس از پایان تحصیل تان نسبت به مبلغ شهریه دانشگاه، معافیت های مالیاتی دریافت می کنید
اخذ ویزا کار برای همسر
یکی از امن ترین کشور های دنیا محسوب می شود
اگر شما و یا همسرتان دانشجو باشید، تحصیل فرزندانتان رایگان است
باعث تقویت زبان شما می شود
ارزشمند بودن مدرک تحصیلی کانادا در سراسر جهان
فرصت های شغلی زیاد
تحصیل در کالج های کانادا
در کانادا نیز هم مدارس دولتی و هم خصوصی وجود دارد که دانش آموزان می توانند در آنها تحصیل کنند. به عنوان مثال موسسات فنی، مدارس زبان، مدارس شبانه روزی، مدارس شبانه روزی و اردوگاه های تابستانی. تحصیل و آموزش برای کشور کانادا بسیار حائز اهمیت است و همین امر باعث شده در اکثر مراکز آموزشی استاندارد ها به طور یکسان بالا باشند. همچنین کالج هایی نیز در این کشور وجود دارد مانند دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی، کالج های حرفه ای و… .

شما اگر کودک زیر 5 سال دارید می توانید او را برای شرکت در دوره های پیش دبستانی آماده کنید، این در صورتی است که هیچ اجباری برای گذراندن دوره پیش دبستانی و مهد کودک وجود ندارد؛ اما هنگامی که سن کودک تان به 5 سال برسد، تحصیل برای او اجباری می شود. اگر کودکتان زبان انگلیسی یا فرانسوی خوبی ندارد شرکت در این دوره ها برای او دوران طلایی محسوب می شود؛ چرا که با دیگر کودکان ادغام شده و می تواند به راحتی زبان انگلیسی و کانادایی را بیاموزد.

تحصیل در مقطع ابتدایی در کشور کانادا
از اول سپتامبر تحصیل کودک 5 ساله شما در مدارس کانادا آغاز می شود. فرزندتان باید تا سن 12 سالگی در مقطع ابتدایی تحصیل کند و خود را برای ورود به مقطع دبیرستان آماده نماید. دانش آموزان در این مقطع کلاس های اول تا ششم را می گذرانند. این نکته را فراموش نکنید که برنامه آموزشی کالج یا مدارس با هم متفاوت است و هر مدرسه با توجه به هدف های آموزشی خود کودکان را آماده می کند.

در مدارس کانادا مهارت های زیادی تدریس می شود اعم از خواندن و نوشتن، موسیقی، هنر، تربیت بدنی و… و دانش آموزانی که می خواهند زبان انگلیسی یا فرانسه را بیاموزند می توانند برای تحصیل آن هم اقدام نمایند. نکته حائز اهمیت این است که اخذ ویزا برای ایرانیان در این نوع پذیرش بالای 90 درصد است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیل در دوره ابتدایی عبارت است از:
ارائه نامه پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا
ارائه اجازه نامه برای خروج از کشور فرد
ارائه گواهی سلامت پزشکی فرد
ارائه نامه تعهد غیر مالی از پدر و مادر
ارائه مدارک مالی که نشان دهنده توانایی مالی خانواده باشد
ارائه مدارک مالی که نشان دهنده توانایی مالی فرد قیم باشد
ارائه نامه کاستودین از طرف قیم
تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور کانادا
دانش آموزان پس از پایان سال تحصیلی ابتدایی به مقطع متوسطه یا دبیرستان می روند. مقطع متوسطه از کلاس هفتم شروع و در کلاس 12 به پایان می رسد. دانش آموزانی که سن شان بین 12 تا 14 سال است، در دوره اول دبیرستان شروع به تحصیل می نمایند. به این دانش آموزان به اصطلاح junior می گویند. دانش آموزانی هم که در پایه 9 تحصیل می کنند، این فرصت را دارند که علاوه بر دروس اجباری مدرسه، دروسی را هم که به آینده شغلی شان نزدیک است، انتخاب کرده و آنها را نیز بیاموزند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا از مدارس شبانه روزی کانادا یا کالج های آن
ترجمه شناسنامه
ارائه یک قطعه عکس 3.5 در 4.5
پرداخت هزینه مربوط به اخذ ویزا
تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزا
ارائه مدرک ترجمه 3 سال پایانی کارنامه تحصیلی متقاضی
اسکن پاسپورت دارای اعتبار 6 ماهه
شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا
شرایط تحصیل در کانادا و اخذ ویزا تحصیلی این کشور با وجود مشاور و وکیل خبره کار دشواری نیست. شما برای تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باید شرایطی را دارا باشید. دانش آموزانی که دوره 12 ساله تحصیلی را به پایان می رسانند می توانند در مقطع کارشناسی یا Bachelor مشغول تحصیل شوند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال می باشد.

شما برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم خود را به همراه مدارک پیش دانشگاهی به سفارت ارائه دهید. همچنین اگر متقاضیان سطح مطلوبی از زبان را نداشته باشند می توانند در دوره های Pre-bachelor شرکت نمایند. این نکته را متذکر شویم برای اخذ ویزا کانادا شما نیاز دارید که مدرک زبان در سطح آیلتس 6 را دارا باشید.

دانشجویان می توانند در کنار تحصیل شان، به انجام کار پاره وقت نیز مشغول باشند. البته در کشور کانادا برای انجام کار پاره وقت 20 ساعت در هفته می توانند کار کنند. در کشور کانادا قبل از شروع سال تحصیلی دوره های زبان انگلیسی برگزار می شود تا دانشجویان به سطح مورد نظر برسند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی
ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن
پرداخت هزینه های ثبت درخواست
یک قطعه عکس
اسکن پاسپورت معتبر
مدرک زبان معتبر در سطح آیلتس 6
تکمیل فرم درخواست ویزا
پس از اتمام سال تحصیلی و اخذ مدرک کارشناسی، دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد شروع به تحصیل نمایند. مدت زمان تحصیل در این دوره نزدیک به 2 تا 3 سال است و به دو صورت، (research-based) و (course-based) ارائه می شود.

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا تحصیل می کنند می توانند 20 ساعت در هفته کار پاره وقت انجام دهند. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا باید مدرک کارشناسی خود را که معدل بالای 14 دارد و مدرک زبان انگلیسی تان (سطح آیلتس 6.5) را ارائه دهید. همچنین اگر از نظر آکادمیک و مدرک زبان، سطح خوبی را نداشته باشید می توانید در دوره های مقدماتی کارشناسی ارشد شرکت نمایید. شانس شما برای اخذ ویزا در این مقطع نزدیک به 70 درصد می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
ارائه مدارک دوره لیسانس
ارائه مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و ترجمه آن
توصیه نامه اساتید دوره لیسانس (این مورد بستگی به دانشگاه مورد نظرتان در کانادا دارد)
ارائه انگیزه نامه برای تحصیل در کانادا
پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، می توانید در مقطع دکترا شروع به تحصیل کنید. مدت زمان تحصیل در کانادا بین 3 تا 5 سال است. شما برای اینکه بتوانید در این مقطع شروع به تحصیل کنید، باید معدل مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد تان بالای 14 باشد. همچنین باید دارای مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا 7، مقالات ISI و رزومه علمی قوی باشید. البته انتخاب استاد راهنما نیز در این مقطع بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان در مقطع دکترا می توانند نزدیک به 30 ساعت در هفته، کار پاره وقت داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی در مقطع دکترا
ارائه مقاله و پروپوزال
انتخاب استاد راهنما مناسب
ارائه تمامی مدارک دوره فوق لیسانس و لیسانس
ارائه ریز نمرات مدرک فوق لیسانس به همراه ترجمه
فایل مقالات منتشر شده توسط شما در ژورنال های معتبر
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا
ارائه رزومه
اسکن پاسپورت معتبر
اسکن و ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی، همراه با ریز نمرات (اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی)
اسکن و ترجمه مدارک کارشناسی، همراه با ریز نمرات(اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد)
اسکن و ترجمه مدارک تحصیلی، همراه با ریز نمرات، ارائه مقالات ISI یا پروپوزال (اخذ پذیرش در مقطع دکترا)
پرداخت هزینه های مربوط به پذیرش
یک قطعه عکس 3.5 در 4.5
ارائه انگیزه نامه
تکمیل فرم های درخواست
ارائه 2 یا 3 توصیه نامه از اساتید دانشگاه
ارائه مدرک زبان
مدت زمان اخذ پذیرش و دریافت ویزا کشور کانادا بین 4 تا 6 ماه می باشد. این نکته را بدانید که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید از طرف دانشگاه های این کشور پذیرش شوید. اخذ ویزا تحصیلی کانادا نیز دارای شرایطی است که این شرایط شامل:

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه کانادا
ارائه مدرک زبان انگلیسی
ارائه نامه تمکن مالی برای گذراندن زندگی در کانادا
ارائه پاسپورت معتبر
ارائه نامه ای که در آن اهداف خود را از تحصیل در کانادا بیان کرده اید
اگر متقاضی آن شرایط را نداشته باشد نمی تواند از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل با موسسه آوام تماس بگیرید و از مشاورین این موسسه برای مهاجرت کمک بخواهید.
جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا به لینک زیر مراجعه کنید

https://www.imohajerat.org/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/
تحصیل پزشکی در آلمان
https://www.imohajerat.org/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-2/

Follow this topic
Userpic

MisterSteve
Traveller
1030 comments

replied 1 year ago

to summarise - spam from someone so dumb they put it in the wrong forum!